مرکز آموزش فروشندگان

آموزش درج تنوع و قیمت‌گذاری در پیشخوان فروشندگان

درج تنوع و قیمت‌گذاری

در پنل مرکز فروشندگان مارکت اصفهان برای قیمت‌گذاری کالا از راهنمای زیر استفاده کنید.

 1. برای قیمت‌گذاری کالا از منوی پیشخوان فروشندگان گزینه‌ی  محصولات را انتخاب کنید.
 2. برای قیمت‌گذاری اولیه روی بخش ویرایش محصول  کلیک کنید.
 3. قیمت های خود را وارد کنید، می توانید فروش ویژه و حتی قیمت عمده فروشی نیز برای محصول خود فعال نمایید.
 4. در ادامه روی دکمه‌ی ذخیره کلیک کنید.

درج قیمت

در صفحه‌ی ویراش محصول چند گزینه را مشاهده می‌کنید.

 1. اولین گزینه، قیمت محصول است، اگر مقدار آن وارد نشود، کالای شما در سایت نمایش داده شده اما قابل سفارش نیست. برای موجود شدن کالا با قیمت، باید محصول شما حتما موجودی (نزد فروشنده یا مارکت اصفهان) داشته باشد. اگر تیک فعال را بردارید کالا ناموجود می‌شود.
  هرمحصول در سایت مارکت اصفهان فقط می‌تواند دارای یک تنوع باشد و نوع تنوع بسته به گروه کالای فروشنده تعریف شده است. تنوع در رنگ و گارانتی، تنوع در سایز و گارانتی و تنوع در گارانتی.مثال:
  تنوع در رنگ و گارانتی: شال و روسری
  تنوع در سایز و گارانتی: کفش
  تنوع در گارانتی: لوازم جانبی فندک
 2. گزینه‌ی بعدی انتخاب گارانتی است. تمامی کالاهای موجود در مارکت اصفهان با گارانتی ارایه می‌شوند. گارانتی مورد نظر خود را از لیستی که از قبل به گروه کالایی مورد نظرتان اختصاص داده شده انتخاب کنید.
 3. قیمت فروش، قیمت نهایی است که مشتری برای خرید کالای شما پرداخت می‌کند.
  . قیمت کالا روی سایت به تومان نمایش داده می‌شود ولی باید قیمت را به تومان در پنل وارد کنید. حتما به تعداد صفرها دقت کنید.
 4. تعداد موجودی این محصول نزد شما تعداد دقیق کالای موجود برای فروش است.
 5. حداکثر تعدادی که مشتریان بتوانند سفارش دهند، حداکثر تعداد کالایی است که مشتری اجازه دارد در یک بار خـرید از تنوع کـالای شما سفارش دهد؛ فراموش نکـنید کـه این گـزینه با مـوجـودی انبار شـما متفاوت است. 
 6. با استفاده از قابلیت بازه زمانی ارسال می‌توانید تاریخ ارسال کالا را بین یک تا ده روز مشخص کنید. زمان تعیین شده توسط شما، در صفحه‌ی اصلی کالا روی سایت مارکت اصفهان به کاربران نمایش داده می‌شود و کاربر با دانستن این موضوع که کالای مورد نظر در چند روز آینده آماده‌ی ارسال است خریدش را انجام می‌دهد.
  . توجه کنید بازه زمانی ارسال برای یک تنوع را در هر ۲۴ ساعت فقط یکبار می‌توانید تغییر دهید.
 7. کد محصول فروشنده گزینه‌ای است اختیاری. اگر آن را وارد کنید در سایت مارکت اصفهان برای خریداران نمایش داده نمی‌شود فقط اشخاصی که به پنل شما دسترسی دارند می‌توانند این کد را ببینند. در واقع کد محصول فروشنده کدی است که شما در سیستم داخلی و حسابداری شخصی‌تان از آن استفاده می‌کنید.
 8.  پس از بررسی همه‌ی موارد، روی گزینه‌ی بروزرسانی کلیک کنید و دوباره به صفحه‌ی ویرایش محصول مورد نظر برگردید. لیستی از تنوع‌هایی که ایجاد کردید را با جزییات در صفحه جدید می‌بینید.

توجه کنید:

طبق ماده ۲ قانون نظام صنفی سازمان تعزیرات و سایر مقررات مرتبط با قیمت گذاری، عرضه یا فروش کالا به بهایی بیش از نرخ‌های مصوب در مورد کالاهایی که دارای نرخ مصوب و رسمی می‌باشند و انجام هر نوع عملی که منجر به افزایش بهای کالا به زیان خریدار گردد، تخلف و گران‌فروشی محسوب می‌شود.

لذا خواهشمند است موارد ذیل به‌طور دقیق در زمان قیمت‌گذاری و فروش رعایت گردند:

 1. از قیمت‌گذاری و فروش هرگونه کالا با قیمتی بالاتر از قیمت مندرج روی کالاهایی که قیمت مصرف کننده روی آن‌ها درج گردیده خودداری کنید.
 2. کالاهایی که قیمت مصرف‌کننده روی آن‌ها درج نشده، اما دارای قیمت مصوب هستند باید با قیمت‌های مصوب و رسمی رایج در سراسر کشور قیمت‌گذاری شوند.
  در صورت مشاهده و احراز تخلف، فروشنده به میزان دو برابر مجموع اختلاف قیمت کسب شده از قیمت واقعی محصول و تعداد کل فروخته شده از آن کالا جریمه خواهد شد و این مبلغ به‌عنوان جریمه از حساب فروشنده کسر خواهد شد همچنین کالا غیرفعال شده و در صورت تکرار پنل فروشنده بسته می‌شود. (مثال: تعداد ۱۰۰ عدد از کالایی که دارای قیمت مصوب ۱۰۰۰ تومان می باشد، به قیمت ۲۰۰۰ تومان فروخته شده است. ما به التفاوت اخذ شده برابر ۱۰۰۰ تومان می باشد ضربدر ۲ و مجموع آن ضربدر ۱۰۰ عدد فروخته شده خواهد شد (۲۰۰۰۰۰ تومان=۱۰۰*۲*۱۰۰۰) 
 3. از قرار دادن تخفیف‌های غیر واقعی و فروش با قیمت اصلی که به نوعی فریب خریدار محسوب می‌شود، اکیداً خودداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید