مرکز آموزش فروشندگان

نحوه ثبت گارانتی جدید در مارکت اصفهان

از ابتدای فعالیت شرکت مارکت اصفهان، یکی از مهم‌ترین اصولی که این فروشگاه اینترنتی همواره به آن متعهد بوده، کسب رضایت مشتریان و تضمین سلامت کالای فروخته شده است.

مارکت اصفهاندر راستای آسودگی خاطر مشتریان می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان پس از خرید، با مسایلی روبه‌رو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

گارانتی (ضمانت‌نامه) تعهدی است که فروشنده در مقابل محصولش ارائه می‌دهد.

همه‌ی کالاها در مارکت اصفهان باید با ضمانت‌نامه ارائه شوند و ضمانت‌نامه بر اساس ماهیت محصول، گروه کالایی، برند و نوع عملکرد محصول به چند عنوان تقسیم می‌شود:

 1. گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی
 2. گارانتی سرویس ویژه‌ی مارکت اصفهان: ۷ روز تضمین تعویض کالا
 3. گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ی فرش فروشان
 4. گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ی صنایع دستی
 5. گارانتی مورد تایید صنف و سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده
 6. گارانتی شخصی فروشندگان

۱. گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا

ضمانت‌نامه‌ی اصالت و سلامت فیزیکی به کالاهایی تعلق می‌گیرد که کالا و بسته‌بندی آن به محض رسیدن به مشتری باید از لحاظ فیزیکی کاملا سالم باشند. در واقع نیازی نیست که مشتری محصول را تست کرده تا از سلامت آن اطمینان پیدا کند.

 • چند نمونه از کالایی که احتیاج به گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی دارند: کتاب، صنایع دستی، هنرهای دستی و …

۲. گارانتی سرویس ویژه‌ی مارکت اصفهان: ۷ روز تضمین تعویض کالا

مارکت اصفهان با همکاری تمامی تامین‏‌‌کننده‌های کالاهای خود، این امکان را ایجاد کرده تا کلیه‌ی کالاهایی که نیاز به تست سلامت عملکرد دارند، تا ۷ روز پس از تحویل، در صورت مشاهده‌ی هرگونه نقص فنی یا نقص در عملکرد دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط شوند. در واقع این کالاها باید توسط مشتری تست شوند تا سلامت و صحت کارکرد آن مشخص شود.

۳. گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ی فروش فروشان

کالاهای حوزه‌ی صنعت فرش باید گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ی فرش فروشان را داشته باشند. اگر شما فروشنده‌ی کالای در حوزه صنعت فرش هستید با مراجعه به سایت اتحادیه فرش فروشان در قسمت خدمات پس از فروش می‌توانید لیست شرکت‌های مورد تایید اتحادیه را مشاهده کنید.

۴. گارانتی مورد تایید اتحادیه‌ی صنایع دستی:

برخی از برندهای صنایع دستی، احتیاج به گارانتی مورد تایید اتحادیه دارند.

۵ . گارانتی مورد تایید سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده

برخی از کالاها و برندها باید با گارانتی مورد تایید سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده به‌فروش برسند مانند: گارانتی ابزار سپه برای کالاهای برند دیوالت

۶ . گارانتی شخصی فروشندگان

برخی از محصولات گارانتی ثبت شده‌ای ندارند و فروشندگان می‌توانند محصولات را با گارانتی شرکتی خود به‌فروش برسانند. این دسته از محصولات به‌طور کلی احتیاجی به گارانتی ندارند و ثبت گارانتی مزیتی است برای محصول.

 • نمونه این محصولات هنرهای دستی است که جز محصولاتی است که با گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی به‌فروش می‌رسد ولی فروشنده می‌تواند این محصول را با گارانتی شرکتی عرضه کند.

برای ثبت گارانتی شخصی در مارکت اصفهان، رعایت نکات زیر توسط فروشندگان الزامی است:

 • ارسال کارت گارانتی همراه با محصول: کارت گارانتی باید شامل( نام گارانتی، مدت زمان گارانتی، شرایط استفاده از گارانتی، تلفن و آدرس مرکز خدمات پس از فروش باشد.)
 • درج عنوان و مدت زمان گارانتی در کارت گارانتی.
 • با اولین شکایت از طرف مشتری مبنی بر عدم دریافت خدمات از ضمانت‌نامه‌ی محصول خریداری شده، مرکز فروشندگان مارکت اصفهان ضمانت‌نامه‌ی شما را غیر فعال می‌کند.

برای ثبت و اختصاص هر یک از ضمانت‌نامه‌های اصالت و سلامت فیزیکی، سرویس ویژه‌ی مارکت اصفهان، گارانتی مورد تایید اتحادیه، گارانتی مورد تایید صنف و بازار و گارانتی شخصی در پنلتان، حتما فرم درخواست ایجاد گارانتی را تکمیل کنید:

دیدگاهتان را بنویسید